Щорічний «Рейтинг критика» починає підбиття підсумків року

Короткий список найкращих дитячих та підліткових видань 2015 року від українських авторів за версією «Рейтингу критика» буде оприлюднено 19 грудня о 12:00 на фестивалі «Різдвяний Арсенал» у Києві.

«Рейтинг критика: найкращі дитячі та підліткові книжки року» – це щорічна ініціатива, заснована журналістами, редакторами та літературними критиками, що пишуть про дитячу літературу.

Мета рейтингу – сформувати список-рекомендацію найкращих книжок року для дітей та підлітків від українських авторів згідно із сучасними вимогами до дитячої книжки. Такий топ може бути корисним як потенційним покупцям, так і педагогам, бібліотекарям, а також видавцям, авторам та ілюстраторам, які зацікавлені в незаангажованій оцінці своєї роботи.

«Рейтинг критика» є незалежною громадською ініціативою та не фінансується жодною установою.

До цьогорічного журі РК увійшли: Ірина Батуревич («Читомо»), Валентина Вздульська («Казкарка»), Зоя Жук (редакторка, критик), Міра Київська («Букмоль»), Маріанна Кіяновська (критик, літературознавець, засновниця незалежної літературної премії «Великий їжак»), Ольга Купріян («Барабука», «Читацькі нотатки Христі Нечитайко»), Марія Семенченко («День», BOOKa, «Книженя»), Тетяна Стус (Щербаченко) («Барабука»), Ірина Троскот («Літакцент»), Оксана Хмельовська («Читомо»).

«Цього року ми оновимо й удосконалимо систему оцінювання книжок, – коментує співзасновниця «Рейтингу критика» Валентина Вздульська. – Якщо торік ми просто виставляли бали за набором критеріїв, то тепер ми ще й введемо коефіцієнти, щоб відмежувати основні аспекти видань від другорядних. Тож, сподіваємося, наш рейтинг стане ще прозорішим та об’єктивнішим».

«Ми готові, що нам закинуть гендерну незбалансованість. Ми справді шукали спеціалістів-чоловіків із дитліту, але знайти їх не так просто. І в Україні, і за кордоном це переважно “жіноча” сфера діяльності. Торік до журі долучився літературний критик Володимир Чернишенко. Сподіваємося, він буде з нами і в наступні роки в компанії з іншими експертами-чоловіками», – зазначає співзасновниця РК Оксана Хмельовська.

Формування рекомендацій «Рейтингу критика» відбудеться в кілька етапів. Оглянувши художні твори для дітей та підлітків від українських авторів, що вийшли друком з грудня 2014 по грудень 2015-го, кожен із членів журі запропонує свій топ найкращих видань року. На підставі всіх рекомендацій буде сформовано короткий список. Далі журі оцінить кожну книжку з короткого списку за набором критеріїв та озвучить топ-10 лідерів року. Окремим списом буде озвучено рекомендації у жанрі нон-фікшн та перевидання класики.

Читайте також:

Топ-10 2014 року

Концепція рейтингу

За додатковою інформацією звертайтеся:

+38 098 956-26-63

reytyng.krytyka@gmail.com

www.rcr.in.ua